Leczenie alkoholizmu – prawda i mity

Coraz więcej osób cierpi z powodu uzależniania od alkoholu. Wraz z nimi cierpią ich najbliżsi, zwłaszcza dzieci. Dlatego warto rozpocząć leczenia alkoholizmu i podjąć walkę z nałogiem alkoholowym.

Najpowszechniejszym mitem w zakresie leczenia alkoholizmu jest “przepicie wszywki alkoholowej”. Oryginalnej wszywki z esperalu nie można przepić, gdyż zawarty w niej disulfiram uwalnia się tak samo tydzień po aplikacji jak i 3 miesiące po. Próby “przepicia” mogą skończyć się poważnymi i szkodliwymi dla zdrowia dolegliwościami. Historie o przepiciu wszywki są spowodowane nieuczciwymi praktykami nie profesjonalnych klinik leczenia alkoholizmu, które to zamiast oryginalnego i pozyskanego z legalnego źródła esperalu, aplikowały pacjentom zwykłe witaminy mówiąc, że została wszczepiona wszywka.

Kolejny mit który można obalić dotyczy wpływu esperalu na prowadzącego pojazd. Nie ma żadnych naukowych badań, które potwierdziły by tą informację. Nie zaobserwowano jakichkolwiek nieprawidłowości związany z prowadzeniem pojazdów samochodowych po zastosowaniu terapii z esperalem.

Po więcej informacji o esperalu wejdź na stronę leczenia alkoholizmu.

Comments are closed.